Zondag 17 oktober Amsterdam Marathon

15 oktober 2021 - Door: Voetbalcommissie

Zondag 17 oktober 2021 wordt de 45e editie van de TCS Amsterdam Marathon gelopen. Met ruim 31.000 lopers is dit de grootste marathon van Europa. Dat betekent natuurlijk ook dat het verkeer hiermee te maken krijgt en er diverse omleidingen zijn.

Bereikbaarheid De Meer

De Meer is in principe per auto goed te bereiken via de A10 (afslag S112), de Gooiseweg en dan via Amstelstation naar Sportpark Drieburg. Per fiets kun je wel wat hinder ondervinden van en naar De Meer. Let dus goed op waar je speelt en of je belemmering gaat tegenkomen op de route. Bouw voor de zekerheid wat extra tijd in voor jouw verzameltijd, beter te vroeg dan te laat!

Bekijk hier de route van de Amsterdam Marathon.

Parkeer- en stopverbod

Zondagmorgen vroeg worden hekken geplaatst langs de straten waar wordt hardgelopen. We verzoeken automobilisten de auto op zaterdag 16 oktober vóór 23.00 uur op een andere plek te parkeren. Achter de hekken geldt namelijk een parkeer- en stopverbod. Eigenaren van verkeerd geparkeerde auto’s krijgen een bekeuring en de auto wordt mogelijk weggesleept. Het verbod geldt van zaterdag 16 oktober 23.00 uur tot het moment dat alle hekken zijn weggehaald.

Doorgaand verkeer

Het parcours wordt al vroeg in de ochtend afgesloten voor verkeer. Tot een kwartier voor doorkomst kun je het parcours nog wel oversteken. Na passage van de laatste deelnemer is oversteken ook weer mogelijk. Nadat het parcours is opgeruimd en schoongemaakt, wordt de weg weer vrijgegeven voor verkeer. De stad in- en uitrijden kan op deze dag via de volgende wegen:

 • Nieuwe Hemweg-Spaarndammerdijk
 • Transformatorweg
 • Haarlemmerweg
 • Bos en Lommerweg
 • Jan van Galenstraat
 • Cornelis Lelylaan-Overtoom
 • Aalsmeerweg-Haarlemmermeerstraat
 • Gooiseweg-Wibautstraat
 • IJdoornlaan
 • IJtunnel
 • Eerste Constantijn Huygensstraat
 • Van Baerlestraat (Museumplein / Concertgebouw blijft bereikbaar)