Zondag 1 wint uiteindelijk gemakkelijk van SDOB

19 november 2012

Na twee pijnlijke nederlagen op rij tegen directe concurrenten moest de Zondag 1 deze week proberen om de rug weer te rechten en een goed resultaat neer te zetten tegen het laag geklasseerde SDOB. Voor de mannen van trainer Alarcon Vidal telde vandaag alleen de 3 punten. Ondanks dat het 1e veld tot en met 14:00 uur was afgekeurd, kon er een prima wedstrijd op de mat worden gelegd. Zoals al weken begon De Meer met veel balbezit op de eigen helft, omdat SDOB zich massaal liet terugzakken op de eigen helft. Het was daardoor moeilijk om een gaatje te vinden op het middenveld om verder te kunnen combineren. Tel daarbij op dat de loopacties van de het middenveld en aanval niet goed waren en het hobbelige veld een goede aanname vaak verstoorde en zodoende was het spelbeeld vaak wat slordig.
Na ongeveer 30 minuten voetballen kreeg SDOB een vrije trap op 30 meter van het doel van De Meer. De bal werd ver in de 16-meter gegooid en bij de 2e paal kon de boomlange middenvelder van SDOB de bal gemakkelijk tegendraads inkoppen, 0-1. Toch enigzins aangeslagen moesten de roodhemden weer eens een keer in de achtervolging. Door meer inzet en concentratie op de mat te leggen werd er na de tegengoal beter gecombineerd en kwamen er kansen voor De Meer. In de 43e minuut kreeg De Meer een vrije trap, Yan en Daan overleggen hoe de vrije trap genomen zal worden. Het werd Daan met rechts voorbij de 2e paal, bijna identiek als de openingstreffer van SDOB. Matthijs kopte tegen de keeper en de rebound was voor Stefan, 1-1.
Net voor het rustsignaal kon Stefan zelfs de 2-1 op het scorebord zetten, maar zijn kopbal belandde helaas op de paal. In de tweede helft nam SDOB iets meer initiatief. Hierdoor werd het een open wedstrijd en ging het spel van de ene helft naar de andere. SDOB kreeg nog de grootste kans om de leiding te nemen, maar tot opluchting van velen ging het schot naast de goal van Joey.
Rond de 63e minuut gleed de keeper van SDOB uit bij een doeltrap waardoor de schouder van de sluitpost uit de kom ging. Gelukkig, maar vervelend voor hem, was dit niet de eerste keer en schoot de schouder ook weer snel terug. Desalniettemin moest de keeper worden vervangen. Enigzins aangeslagen door de blessure van hun keeper liet SDOB zich weer inzakken en het initiatief werd volledig aan De Meer gelaten. Via de rechter- en de linkerflank kwamen Rodger, Sebastian, Kasper en Dennis veelvuldig op. Het duurde dan ook niet lang of de 2-1 viel in de 72e minuut. Daan speelde op de rand van de 16-meter Sebastian aan die vervolgens de bal panklaar legde voor Stefan die de bal binnenkant paal in kon schieten, 2-1. Binnen 5 minuten stond het zelfs al 3-1 nadat Joey weer eens een goede uittrap door Mouad bekroont zag worden tot een assist. De verdediging van SDOB ging onder de bal door en Mouad zag de 2e keeper van SDOB te ver voor zijn goal staan en lobte de bal perfect over hem heen, 3-1.
De score had zelfs nog iets hoger uit kunnen vallen in het laatste kwartier, maar het vizier stond helaas niet meer op scherp. Wel weer een belangrijke overwinning voor de Zondag 1! Volgende week zondag is de Zondag 1 vrij, maar de week erop, op zondag 2 december spelen zij wederom thuis, om 14:00 uur, tegen de koploper in de 4e klasse E, asv Arsenal. Komt allen! Van uw verslaggever.