De Meer 103 jaar oud

10 februari 2021 - Door: Bestuur

Op woensdag 10 februari bestond onze vereniging alweer 103 jaar. Op 10 februari 1918 is de R.K.W.V. opgericht. De naam R.K. Watergraafschmeerse Voetbalvereniging werd toen al snel gewijzigd in R.K. SV De Meer. De oprichters van de vereniging waren:

 • Jan Keune
 • Wim Pronk
 • Jan en Ernst Baede
 • Wim Blom
 • Kees de Haas
 • Joop en Henk van der Linden
 • Miel Somers
 • Janus Lucassen
 • Toon van Schaick
 • Cees Spaan

De plaats van oprichting was op de stoep Middenweg en de hoek van de Wakkerstraat. Het doel was om op zomeravonden een balletje te trappen. Op 7 april 1918 werd de eerste voetbalwedstrijd gespeeld tegen Watergraafsmeer, enkele weken later gevolgd door een wedstrijd tegen AFC 5. Voor de wedstrijden moest toen nog een bal worden geleend. Helaas werden beide wedstrijden verloren.

In competitieverband werd voor het eerst aan wedstrijden deelgenomen in het seizoen 1918/1919. Toen nog onder de naam R.K.V.V. De Meer. Om deel te nemen aan wedstrijden in competitie verband moest de vereniging lid zijn van een voetbalbond, de A.U.V.B. (de Aartsdiocesane Utrechtsche Voetbalbond). De bestuursleden waren op dat moment drie 16- en 17 jarige jongens:

 • Kees de Haas (voorzitter)
 • Miel Somers (secretaris)
 • Joop van der Linden (penningmeester)

De voetbalbond vond dit niet acceptabel en eiste dat meerderjarige personen als Bestuur werden geregistreerd. Het eerste officiele bestuur bestond uit:

 • De heer Horn (voorzitter)
 • De heer Pronk (secretaris)
 • De heer Van Gijlswijk (penningmeester) 

In ruim een eeuw tijd is er natuurlijk veel gebeurd bij de club, maar één ding blijft altijd bestaan; Nergens zo'n sfeer als bij De Meer.

Gefeliciteerd!